«Әтиемә бүләгем» шәһәркүләм котлау открыткалары бәйгесенең йомгаклау өлеше (6+)

20 февральдә 15 нче санлы китапханәдә «Әтиемә бүләгем» шәһәркүләм котлау открыткалары бәйгесенең нәтиҗәләре билгеле булды. Ул 2019 елның 15 гыйнварыннан 15 февраленә кадәр ике яшь төркемендә уздырылды: 5-6 яшьлекләр һәм 7-9 яшьлек балалар.

20190220_133258
20190220_162040
20190220_155809
20190220_162139(0)
20190220_160250
20190220_162425
20190220_133446
20190220_155942

Бәйгедә барлыгы 275 кеше катнашты. Бәйге нигезләмәсендә «Күләмле открытка», «Открытка-аппликация» һәм «Открытка-рәсем» дип исемләнгән өч номинация күрсәтелгән иде. Әмма бәйгегә килгән эшләр бик күп булу сәбәпле һәм открыткаларны ясаганда төрле техника, материаллар куллану аркасында, яңа номинацияләр өстәлде: «Иҗади фантазия өчен «Открытка-аппликация», «Креативлык өчен «Открытка-аппликация», «Шырпылардан открытка-аппликация», «Квиллинг техникасында открытка-аппликация», «Тукымадан открытка-аппликация», «Күлмәк формасындагы открытка-аппликация», «Тиредән эшләнгән открытка-аппликация», «Открытка-медаль», «Иҗади фантазия өчен «Күләмле открытка», «Креативлык өчен «Күләмле открытка», «Открытка-уенчык», «Открытка-китап».

Җиңүчеләр исемлеге:

     

«Иҗади фантазия өчен «Открытка-аппликация»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Ахкыямова Ләйсән Руслановна;

Бурганова Диләрә Альбертовна;

Бирюлёв Олег Дмитриевич.

 7-9 яшьлек балалар арасында:

Хузина Азалия Рашидовна;

Пестерева Анна;

Харлямов Кәрим Дамирович.

 «Креативлык өчен «Открытка-аппликация»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Кукузов Арслан Русланович;

  Шәрифуллина Милана Марсовна;

7-9 яшьлек балалар арасында:

Мостафин Фәрит Равилевич;

Чадаев Тимур.

    «Шырпылардан открытка-аппликация»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Акбашева Лилия Фануровна.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Корбангалиева Айгөл Рамилевна.

    «Квиллинг техникасында открытка-аппликация»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Гареева Ралина Илдаровна.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Габделхаков Булат Илдарович.

   «Күлмәк формасындагы открытка-аппликация»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Миннагареева Диләрә Маратовна

7-9 яшьлек балалар арасында:

  Фәррахова Акилина Айдаровна.

     «Тиредән эшләнгән открытка-аппликация» 5-6 яшьлек балалар арасында:

Ташпулатов Далер Шөһрәтович

    «Тукымадан открытка-аппликация»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Решетникова Вероника Алексеевна;

Галиев Рөстәм Русланович.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Усов Яромир Сергеевич;

Герасимова Александра Ивановна;

Яхин Дамир Русланович;

Госманов Камил Ришатович.

      «Открытка-аппликация» 5-6 яшьлек балалар арасында:

I дәрәҗә:

Шаһиева Әминә Айбулатовна

Галиева София Ленисовна.

 II дәрәҗә:

Сибгатуллина Диләрә.

 

III дәрәҗә:

Сычев Егор

 

7-9 яшьлек балалар арасында:

I дәрәҗә:

Якушев Марат Сергеевич.

 II дәрәҗә:

Кошкина Наталья Николаевна.

 III дәрәҗә:

Бонящук Алиса Максимовна;

Самсонов Никита;

Бәширова Амелия;

Миннегәрәева Зәринә Ринатовна.

    «Открытка-медаль»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Рожковская Рената.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Тимашова Милена.

  «Открытка-китап»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Димитриева Маргарита.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Гатина Алина.

 «Открытка-рәсем» 5-6 яшьлек балалар арасында:

I дәрәҗә:

Попова Софья Сергеевна.

 II дәрәҗә:

Иванова Екатерина Андреевна.

 III дәрәҗә:

Мәһдиев Глеб Артемович.

7-9 яшьлек балалар арасында:

I дәрәҗә:

Габдуллина Ралина Рөстәмовна;

Ярыгина Елизавета.

 II дәрәҗә:

Козлова Ярослава Александровна.

 III дәрәҗә:

Закирҗанова Аделина Илфатовна;

Мөхәммәтдинова Самира.

  «Иҗади фантазия өчен «Күләмле открытка»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Ситдыйков Альмир Русланович;

Галиев Камил.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Медников Захар

 «Креативлык өчен «Күләмле открытка»

5-6 яшьлек балалар арасында:

Гаянова Ләйсән Марселевна;

Сейтова Раяна Тимуровна;

Габдрахманова Софья;

Зеваков Денис.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Сабиров Әмир Ленарович

  «Күләмле открытка» 5-6 яшьлек балалар арасында:

I дәрәҗә:

Ярмухамитова Рианна Ленаровна;

Шәрипов Адель Денисович

 II дәрәҗә:

Бутусов Радмир;

Минсафина Әминә;

Гальцов Максим Павлович.

 III дәрәҗә:

Савченков Кирилл Алексеевич;

Потапов Аким Максимович;

Мингалимова Айлина Илмировна.

7-9 яшьлек балалар арасында:

I дәрәҗә:

Левитин Петр Олегович;

 II дәрәҗә:

Шмалей Андрей Русланович;

Абзалова Риана Ленаровна

 III дәрәҗә:

Хөсәинова Диләрә Равилевна.

 «Открытка-уенчык»

 5-6 яшьлек балалар арасында:

Фатыхов Фаяз Җәмилевич.

7-9 яшьлек балалар арасында:

Гобәйдуллин Данияр Наилевич.

 Бәйгенең йомгаклау өлешендә хәрби темага багышланган «Җиде армия табышмагы» һәм «Хәрби табышмаклар» уеннары үткәрелде, дипломнар тапшырылды. Барлык катнашучылар да сертификатка ия булды.