«Без Пушкин белән кечкенәдән таныш» Шәһәркүләм бәйге нәтиҗәләре (0+)

DSC03568
DSC03576
DSC03566
DSC03565
DSC03563

11 нче санлы балалар китапханәсе уздырган «Без Пушкин белән кечкенәдән таныш» исемле шәһәркүләм иҗади бәйге нәтиҗәләре билгеле булды. Ул А.С.Пушкин әкиятләре геройлары һәм сюжетларына багышланды. Бәйгегә җибәрелгән рәсем, аппликация, кул эшләреннән балаларның А.С.Пушкин әкиятләре һәм поэмаларындагы кызыклы сюжетларны, үзләре яраткан әкият геройларын сурәтләргә тырышуы күренеп тора. Шулай ук аерым яки төркем белән авторның шигырьләрен укучылар да катнашты.

Бәйгегә шәһәребез һәм Татарстан районнарыннан 3-15 яшьлек балаларның барлыгы 482 эше кабул ителде. Эшләр барысы да бәйгенең темасына туры килә һәм жюри әгъзалары тарафыннан югары бәяләнде.

Бәйгенең җиңүчеләре (1, 2, 3 нче урыннар) һәм катнашучылар электрон дипломнар алачак.

Бәйгедә катнашучы өчен балаларны әзерләгән тәрбиячеләргә, укытучыларга һәм ата-аналарга рәхмәт белдерәбез! Чын күңелдән җиңүчеләрне котлыйбыз һәм киләчәктә иҗади уңышлар һәм яңа җиңүләр теләп калабыз!

«Без Пушкин белән кечкенәдән таныш» шәһәркүләм бәйге җиңүчеләре исемлеге

 «Пушкин әкиятләре геройлары рәсемнәрдә» номинациясе

Яшь төркеме: 3 яшь

1 нче урын – Мукминов Кирилл, «Республика махсуслаштырылган балалар йорты, Чаллы филиалы» ДАССУ.

2 нче урын –  Танькин Эмиль,  «Республика махсуслаштырылган балалар йорты, Чаллы филиалы» ДАССУ.

3 нче урын –  Коншина Алексия, 80 нче санлы «Реченька» балалар бакчасы.

Яшь төркеме: 4-5 яшь

1 нче урын –  Логинова Кира, 98 нче санлы «Планета детства» балалар бакчасы.

2 нче урын – Никитин Платон,  2 нче санлы «Алсу» балалар бакчасы.

3 нче урын – Шакирова Инесса, 95 нче мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе.

Яшь төркеме: 6-7 яшь

1 нче урын –  Муфтахова Диана, «Эврика» мәдәният үзәге;

2 нче урын – Садохина Анастасия, 114 нче санлы балалар бакчасы;

3 нче урын – Баһаветдинова Ралина 17 нче санлы балалар бакчасы.

«Пушкин әкиятләре геройлары рәсемнәрдә» номинациясе

Яшь төркеме: 7-11 яшь

1 нче урын – Иванова Милана, 77 нче санлы гимназия;

2 нче урын – Адамович Кирилл, 34 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе;

3 нче урын – Кулешова Анастасия, 6 нчы урта гомумбелем бирү мәктәбе.

Яшь төркеме: 12-16 яшь

1 нче урын – Корнев Тимур, 86 нчы санлы «Өмет» интернат-мәктәбе;

2 нче урын – Гончарова Даша, 86 нчы санлы «Өмет» интернат-мәктәбе;

3 нче урын –  Шәйхетдинова Алинә, 86 нчы санлы «Өмет» интернат-мәктәбе.

Яшь төркеме: 3-6 яшь (Кул эшләре)

«Солтан патша турындагы әкият геройлары» номинациясе

1 нче урын – Иванов Артём, 44 нче санлы балалар бакчасы;

2 нче урын – Косарев Глеб, 78 нче санлы балалар бакчасы;

3 нче урын –  Сәлахов Рөстәм, 17 нче санлы балалар бакчасы.

«Диңгез култыгында» («У лукоморья») номинациясе

1  нче урын – Фәтхетдинова Рамилә, 27 нче санлы балалар бакчасы;

2 нче урын – Ванеева Злата, 4 нче санлы балалар бакчасы;

3 нче урын – Джумбаева Ясминә, 95 нче балалар бакчасы.

«Пушкин әкиятләре буенча композиция» номинациясе

1 нче урын – Мохначёва Каролина, 103 нче санлы балалар бакчасы;

2 нче урын –11 нче санлы балалар төркеме, 8 нче санлы балалар бакчасы;

3 нче урын – Макарова Радмила, 37 нче санлы балалар бакчасы.

«Алтын балык» номинациясе

1 нче урын – Степанян  Злата, 17 нче санлы балалар бакчасы;

2 нче урын – Альфиш Мария, 3 нче санлы балалар бакчасы;

3 нче урын –  Низамов Нияз, 95 нче балалар бакчасы.

 «Пушкин әкиятләре буенча кул эшләре» номинациясе

Яшь төркеме: 7-9 яшь

1 нче урын –  Сорокина Аделина, 22 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе;

2 нче урын –  Болдырева Милана, 41 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе;

3 нче урын – Насыров Айнур, 41 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе.

«Пушкин әкиятләре буенча кул эшләре» номинациясе

Яшь төркеме: 10-15 яшь

1 нче урын – Миронов Андрей, 3 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе;

2 нче урын –  Егоров Арсений, 86 нчы санлы «Өмет» интернат-мәктәбе;

3 нче урын – Григорьева Юлиана, 41 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе.

«Пушкиннан бер юлны укы» номинациясе

Яшь төркеме: 3 яшь

1 нче урын –  Каретникова Варвара, 48 нче санлы «Винни-Пух» балалар бакчасы;

2 нче урын – Загребина Таисия, 111 нче санлы «Батыр» балалар бакчасы;

3 нче урын – Бритькова Алиса, 78 нче санлы «Ёлочка» балалар бакчасы.

Яшь төркеме: 4-5 яшь

1 нче урын – Бәшәрова Арина, 44 нче санлы «Золушка» балалар бакчасы;

2 нче урын – Сәлимова Әминә, 94 нче санлы «Лилия» балалар бакчасы;

3 нче урын – Лазарева Амелия, 52 нче санлы «Сказка» балалар бакчасы.

Яшь төркеме: 6-7 яшь (мәктәпкәчә белем)

1 нче урын – Әхмәдҗанова Карина, 48 нче санлы «Винни-Пух» балалар бакчасы;

2 нче урын – Сайбель Алиса, 37 нче санлы «Малыш» балалар бакчасы;

3 нче урын – Павлова Анастасия, 65 нче санлы «Машенька» балалар бакчасы.

Яшь төркеме: 7-10 яшь (мәктәп укучылары)

1 нче урын – Левитин Пётр, 78 нче Пушкин пролицее;

2 нче урын – Храмцова Дарья, 76 нчы гимназия;

3 нче урын – Ли Анастасия, 76 нчы гимназия.

Яшь төркеме: 11-13 яшь

1 нче урын – Исмаилов Нурлан, 78 нче Пушкин пролицее;

2 нче урын – Исмаилова Ягут, 78 нче Пушкин пролицее;

3 нче урын – Мирзаханова Сарин, ГБОУ «Өмет» интернат-мәктәбе.

«Диңгез култыгындагы кояшлы аланда» номинациясе

1 нче урын – 5 нче логопедик төркем тәрбияләнүчеләре, 16 нчы санлы «Скворушка» балалар бакчасы;

2 нче урын – сөйләмдә авыр тайпылышлы балалар өчен логопедик төркемдә тәрбияләнүчеләр,  65 нче санлы «Машенька» балалар бакчасы;

3 нче урын –23 нче санлы«Светлячок» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр.

«Күренмәгән юлларда…» («Там, на неведомых дорожках…») номинациясе (мәктәпкәчә белем)

1 нче урын– Савина Арина,  Осипова Карина, Фәхретдинов Таир, 98 нче санлы «Планета детства» балалар бакчасы, Буктрейлер – Балыкчы һәм балык турында әкият;

2 нче урын –  Вәлиев Назар, 37 нче Малыш балалар бакчасы;

3 нче урын – Биканов Алексей, 37 нче Малыш балалар бакчасы.

«Күренмәгән юлларда…» («Там, на неведомых дорожках…») номинациясе (мәктәп укучылары)

1 нче урын – Сөләйманов Муса, 29 нчы гимназия;

3 нче урын – Хаҗиева Виктория, 58 нче урта гомумбелем бирү мәктәбе.

 

Жюрида:

Тимерова З.Д. – балалар театр мәктәбе укытучысы;

Озорнова С.Е. – 2 нче балалар сәнгать мәктәбе укытучысы;

Фәхруллина Г.М. – «ҮКС» МБУ инновацион һәм методик эш бүлеге сектор мөдире.