Яр Чаллы шәһәре «Үзәкләштерелгән китапханәләр системасы» МБУнең 5 нче санлы китапханәсе 2019 елның 1 мартыннан 30 апреленә кадәр «Китапның мәңгелек юлдашы» исемле китап кыстыргычлары ясау буенча шәһәр иҗади бәйгесе уздырды.
Бәйгенең төп максаты – китап укуга һәм китапка карата баланың игътибарын җәлеп итү, үсеп килүче буынның иҗади фикерләвен, фантазиясен һәм күзаллавын үстерү, китап укуны алга җибәрү.
Бәйге 4-12 яшьлек балалар өчен үткәрелде. Эшләр «Укырга киңәш итәм» («Стоит почитать»), «Гаиләм китабы» («Книга моей семьи»), «Креатив китап кыстыргычы» («Креативная книжная закладка»), «Бәйләнгән китап кыстыргычы» («Вязаная книжная закладка»), «Үзенчәлекле идея», «Фетрдан ясалган китап кыстыргычы» номинацияләре буенча бәяләнде.
Катнашучылар көчле иҗади фантазияләрен, креатив фикер йөртүләрен эшкә җикте, башкару осталыкларын һәм үзенчәлекләрен күрсәтте. Бәйгегә 55 эш кабул ителде.
Җиңүчеләр:
«Укырга киңәш итәм» номинациясе
4-6 яшь
3 нче урын – Җаббаров Ильяс, 31 нче «Красная шапочка» балалар бакчасы
7-9 яшь
1 нче урын – Коякова Софья, 31 нче «Красная шапочка» балалар бакчасы
2 нче урын – Кузяшев Ислам, 26 нчы гимназия
3 нче урын – Жалакшаев Инсаф, 3 нче урта мәктәп
«Гаиләм китабы» номинациясе
4-6 яшь
1 нче урын – Коякова Ульяна, 31 нче «Красная шапочка» балалар бакчасы
«Креатив китап кыстыргычы» номинациясе
4-6 яшь
1 нче урын – Галиев Раниль, 48 нче «Винни-Пух» балалар бакчасы
1 нче урын – Сәрвәров Тимур, 31 нче «Красная шапочка» балалар бакчасы
2 нче урын – Вафина Самира, 10 нчы «Маленький принц» балалар бакчасы
3 нче урын – Родионова Владлена, «Капелька» балалар бакчасы
7-9 яшь
1 нче урын – Соловьев Александр, 26 нчы гимназия
2 нче урын – Сәетгалиева Асель, 26 нчы гимназия
3 нче урын – Хузин Сәет, Новотроицк урта мәктәбе
10-12 яшь
1 нче урын – Сабетова Разалия, 53 нче урта мәктәп
2 нче урын – Биккинин Ранис, 3 нчы урта мәктәп
3 нче урын – Пантелеева Милана, 2 нче гимназия
«Бәйләнгән китап кыстыргычы» номинациясе
4-6 яшь
1 нче урын – Коробков Михаил, 10 нчы «Маленький принц» балалар бакчасы
2 нче урын – Мортазин Каюм, «Алёнушка» балалар бакчасы
3 нче урын – Пикушев Ярослав, 108 нче «Счастливое детство» балалар бакчасы
7-9 яшь
1 нче урын – Киселев Миша, 106 нчы «Забава» балалар бакчасы
2 нче урын – Фәрхетдинова Рәзинә, 3 нчы урта мәктәп
3 нче урын- Кәлимуллина Арина, 1 нче урта мәктәп
«Үзенчәлекле идея» номинациясе
4-6 яшь
1 нче урын – Манакова София, 45 нче «Машенька» балалар бакчасы
2 нче урын – Асадуллина Алёна, 10 нчы «Маленький принц» балалар бакчасы
3 нче урын – Кузнецова Валерия, 46 нчы «Земляничка» балалар бакчасы
7-9 яшь
1 нче урын – Алякина Анастасия, 77 нче гимназия
2 нче урын – Вельмакина Ирина, 25 нче урта мәктәп
3 нче урын – Муллаянова Аделина, 3 нче урта мәктәп
«Фетрдан ясалган китап кыстыргычы» номинациясе
4-6 яшь
1 нче урын –Киселёв Максим, 106 нчы «Забава» балалар бакчасы
2 нче урын – Шайхлиева Рузана, «Алёнушка» балалар бакчасы
3 нче урын – Чичерова Анастасия, 48 нче «Винни-Пух» балалар бакчасы
7-9 яшь
1 нче урын – Бәшәрова Азалия, «Аленушка» балалар бакчасы
2 нче урын –Кәлимуллин Рафаэль, 3 нче урта мәктәп
3 нче урын – Родионов Дмитрий, 85 нче «Капелька» балалар бакчасы
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.
|